Kategoryzacja uzdatniaczy wody

Dodaj komentarz

Listopad 13, 2012 - autor: klarec

Zagadnienie filtracji wody jest dość skomplikowane. Generalnie opis procesu filtracyjnego powinno się rozpocząć od nakreślenia wzorów chemicznych i towarzyszącym im przemian. Ja jednak tego nie zrobię. Chciałbym opisać dość laickim językiem jak funkcjonują filtry do wody. W Europie dostępne są różne produkty uzdatniające.  Pełna oferta znajduje na stronie producenta http://www.ultrafiltracja.pl/. Większość z nich schemat swojego działania opiera o konkretne wkłady lub złoża, które oczyszczają wodę z danych związków.

Uzdatniacze mechaniczne zawierają specjalne wkłady, wychwytujące z wody piasek, osad oraz żwir. Używane są zazwyczaj z wkładem polipropylenowym, ale oprócz tego są sznurkowe, harmonijkowe oraz siatkowe. Kolejnym rodzajem wkładów są węglowe, odpowiedzialne za eliminacje chloru oraz metali ciężkich. Kupić możemy również mineralizatory, które zwiększają stężenie minerałów w systemie odwróconej osmozy oraz wkłady do ciepłej wody.

Oprócz podziału wkładów, rozróżniamy także poszczególne złoża. Użyć możemy żywicę kationitową, crystal right, lub polifosforan, które zmiękczają wodę, pozbawiając ją żelaza i manganu. Drugim rodzajem złoża jest złoże odżelaziające lub odmanganiające wodę. Do dyspozycji mamy także filtr ze złożem węglowym, który wychwytuje chlor.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: