Jak eksploatować filtry do wody?

Dodaj komentarz

Styczeń 3, 2013 - autor: klarec

Filtry do wody to urządzenia mechaniczne. Dlatego też, podczas eksploatacji należy odpowiednio je używać. Bardzo ważne jest,aby zapoznać się z instrukcją obsługi. Bez względu na firmę, w gwarancji produktu znajdziemy przepisy użytkowania. Opiszę parę z najczęściej podawanych procedur, które należy przestrzegać podczas montażu filtrów.

Uzdatniać można tylko wodę o naturalnym pH. Nie można filtrować powietrza i gazów sprężonych. Podczas gdy w rurach kanalizacyjnych ciśnienie przekracza ograniczenia użytkowania, należy użyć reduktora ciśnienia. Filtry do wody trzeba ochraniać przed źródłem światła, mrozem oraz za wysoką temperaturą. Podczas zakładania trzeba zabezpieczyć filtr przed odpływaniem ciepłej wody zwrotnicami. Ponad to, należy zamontować system przeciw-uderzeniowy zabezpieczający przed uderzeniem wody. Przed zainstalowaniem należy zbadać czy instalacja hydrauliczna została wykonana bez zastrzeżeń. Ogół czynności należy wykonywać starannie oraz precyzyjnie. Do uszczelnienia podłączeń można użyć taśmy z Teflonem. Okresowo powinno się czyścić filtr zimną wodą i miękką gąbką. Częstotliwość czyszczenia oraz konserwacja wkładu zależy od danego rodzaju i jego właściwości.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem http://www.krainawody.pl/.

Postępując w ten sposób, nasza instalacja filtrująca, nie będzie narażona na uszkodzenia. Pamiętać trzeba także o okresowej konserwacji oraz regularnej wymianie wkładów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: