Co to jest złoże Ironit?

Dodaj komentarz

Kwiecień 17, 2013 - autor: klarec

Kilka tygodni temu na rynku pojawiło się całkowicie nowe złoże o nazwie Ironit. Od początku wzbudzało zaciekawienie ze względu na swoje właściwości. Ludzie pracujący w branży uzdatniania wody zaczęli zastanawiać się skąd to złoże w ogóle się wzięło i dlaczego taka nazwa?

Otóż, złoże Ironit to następca znanego w całej Polsce złoża Klarsanit. Jak czytamy na stronie jednego z dystrybutorów złoża Ironit:

„Złoże Ironit zapewnia efektywną i ekonomiczną eliminację związków żelaza oraz obniża zawartość manganu. Rozpuszczony w wodzie tlen i żelazo, pod wpływem Ironitu reagują ze sobą. Powstały wodorotlenek żelazowy łatwo usunąć podczas płukania wstecznego. Do regeneracji złoża nie wymaga się użycia regenerantów (substancji chemicznych). Pełne właściwości medium filtracyjnego zostają przywrócone podczas płukania wstecznego napowietrzoną wodą. Żywotność złoża wynosi 5 lat. Podczas tego okresu Ironit będzie wykazywał pełne właściwości katalityczne.”

Szczerze mówiąc nie widać żadnych różnic między Klarsanitem i Ironitem. Czy to tylko kolejny chwyt marketingowy? Zapewne złoża działają na takiej samej zasadzie i mają takie same właściwości. Ponoć Ironit cechuje się odrobinę lepszą żywotnością, ale ile w tym prawdy – nie wiadomo.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: