Czy twarda woda jest zdrowa?

Dodaj komentarz

Czerwiec 8, 2013 - autor: klarec

Myślisz, że masz miękką wodę w swoim domu? Nie każdy wie, że osad powstający na armaturze może być symptomem posiadania twardej wody, która stanowi potencjalne zagrożenie dla urządzeń AGD (pralek, zmywarek itp.).

Tak naprawdę twarda woda w polskim domu to nic nadzwyczajnego. Wiele ludzi skarży się na osad pojawiający się na armaturze łazienkowej. Systematyczne pojawianie się kamienia zmusza nas do częstego stosowania detergentów i tracenia czasu na polerowanie baterii umywalkowych. Mimo energii włożonej w polerowanie akcesoriów łazienkowych – efekt lśniących baterii można obserwować co najwyżej kilka godzin. Natarczywy osad pojawia się znowu. Jak sobie skutecznie radzić z tym problemem? Ważne informacje znaleźć można tu http://uzdatnianie.weebly.com/w-mieszkaniu.html/.

Jakie są inne problemy związane z twardą wodą? Kamień w czajniku, mętna woda w kawie i herbacie, osad na dnie szklanek, uszkodzone żelazka, ekspresy do kawy, pralki, zmywarki. To tylko przykłady. Problem zanieczyszczonej wody dotyka wszystkich urządzeń AGD.

uzdatnianie wody

Stan zdrowotny również nie pozostaje obojętny w powiązaniu z twardą wodą. Magnez i wapń w pewnym stężeniu są dla nas bardzo pożyteczne, ale bardzo twarda woda może doprowadzić do powstania kamienicy nerkowej.

Co więcej, twarda woda ma niekorzystny wpływ na naszą cerę i włosy. Skóra po takiej wodzie łuszczy się, a włosy nie wyglądają na zdrowe (niezależnie od zabiegów pielęgnacyjnych). Przy problemach trądzikowych należy używać miękkiej wody, więc ludzie są zmuszeni do używania wody butelkowanej w celach higienicznych, żeby nie doprowadzić do podrażnienia.

uzdatnianie wodyZłotym środkiem na twardą wodę może być założenie filtra na cały dom. Znajdują się one na stronie http://filtrydowody.weebly.com/filtry-do-wody.html/. Dostępne są zmiękczacze, które kompleksowo eliminują problem kamienia kotłowego. Profesjonalne zmiękczacze są bardzo wygodne, ponieważ eksploatacja tych filtrów do wody polega jedynie na wymianie złoża raz na jakiś czas.

Zanim wybierzemy zmiękczacz należy się spokojnie zastanowić, gdyż jest to zakup na lata (profesjonalne filtry do wody nie wymagają żadnych napraw i ponoszenia dodatkowych kosztów). Warto poświęcić trochę czasu, by znaleźć informacje o firmie produktu, który zdecydujemy się nabyć. Szeroka gama takich produktów dostępna jest na stronie http://atlasfiltri.weebly.com/o-firmie.html/.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: