Czy filtry do wody mogą szkodzić?

Dodaj komentarz

Sierpień 7, 2013 - autor: klarec

Systematycznie w mediach pojawia się wiadomość, że filtry do wody mogą być niekorzystne dla zdrowia. Autorzy tekstów podkreślają, że woda kranowa całkowicie spełnia kryteria narzucone przez ministra zdrowia, a proces filtracji zmniejsza jej zawartość mineralną. Nikt jednak nie jest w stanie stwierdzić przyswajalności minerałów z wody. Zakłady wodociągowe oczyszczają wodę bardzo dokładnie, ale nie gwarantują, że rurociągi którymi dopływa woda do naszych kranów są na tyle dobrej jakości, że nie ingerują w skład wody. Często w wodzie znajdujemy kawałki rdzy i inne zanieczyszczenia mechaniczne.

Dlaczego filtrowanie wody miałoby być czymś złym skoro filtry od początku funkcjonowały w wodociągach miejskich i zakładach przemysłowych. Nie ma w tym nic dziwnego, że ludzie chcą z nich korzystać w domach jednorodzinnych. Nie chodzi tutaj o klasyczne dzbanki filtracyjne, tylko raczej o filtry kuchenne, które dostarczają czystą i zdrową wodę. Tak jak możemy zobaczyć na stronie http://www.klarsan.pl/uzdatnianie/ filtry szafkowe (np. odwrócona osmoza) oczyszczają wodę gruntownie nie tylko z zanieczyszczeń mechanicznych, ale również ze wszystkich bakterii i wirusów.

Ciężko zrozumieć dlaczego niektóre serwisy usiłują przekonać internautów, by nie stosowali filtrów do wody. Warto jednak dodać, że nie wszyscy akceptują własności wody kranowej, które negatywnie wpływają na jej smak i zapach (chociażby chlor). Urządzenia uzdatniające wodę w sposób bezinwazyjny są w stanie polepszyć jakość wody.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: