O problemach z manganem

Dodaj komentarz

Maj 22, 2015 - autor: klarec

Z problemem odmanganiania wody spotykamy się gdy woda czerpana jest z wód podziemnych i infiltracyjnych. To bardzo często pojawiający się problem. Mangan do pewnego czasu  nie stanowi  zagrożenia dla zdrowia, lecz ma pewne znaczenie w określaniu standardów wody pitnej: niepożądany efekt wizualny sprawia, że woda nie nadaje się do stosowania w pracach domowych. Ponadto z powodu gorzkiego, metalicznego posmaku jest niechętnie spożywana zarówno przez ludzi, jak i zwierzęta.

Od pewnego czasu trwa burzliwa dyskusja jak zwalczać problem manganu w wodzie. Część osób, głównie ekspertów z branży inżynierii uzdatniania wody nie ma wątpliwości. Jasno wskazują urządzenia, które poradzą sobie z opisywanym problemem. Są to odmanganiacze od sprawdzonych producentów. Ich pełen katalog wraz z opisem parametrów znajdziecie na stronie http://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Odmanganiacze/77.

Mangan, mimo iż jest go zdecydowanie mniej niż żelaza, może wyrządzić większe szkody w instalacjach i urządzeniach mających kontakt z nieuzdatnioną wodą. Dlatego w przypadku poboru wody studziennej warto podjąć rozważne a zarazem zdecydowane decyzje.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: