Domowy sposób na filtrowanie wody

Dodaj komentarz

Styczeń 13, 2016 - autor: klarec

Wiele osób na pewno zastanawia się jak samodzielnie poprawić jakość wody płynącej z kranu. Nie wszystkich stać na stosowanie w kuchni wody butelkowanej, która choć nie jest bardzo droga, to jednak trzeba za nią zapłacić więcej niż na dostępną wodę oferowaną przez miejskie wodociągi. Tak naprawdę domowe uzdatnianie wody do picia jest bardzo proste. I wcale nie trzeba się jakoś specjalnie namęczyć.

Uzdatnianie pitnej wody ma na celu walkę z zanieczyszczeniami pojawiającymi się w popularnej kranówce, a także przeciwdziałać wpływowi twardej wody. Twarda woda jest znana wszystkim ze swojego negatywnego wpływu na urządzenia AGD. Osad z kamienia zakończył już niejeden żywot pralki, zmywarki czy czajnika. Jej wpływ na nasze zdrowie też nie jest do końca pozytywny. Większość ludzi nie powinna się niczego obawiać. Filtrowanie wody powinny jednak uskutecznić osoby mające problem z nerkami, osoby starsze lub rodzice małych dzieci, dla których twardość wody również ma znaczenie. Oto kilka sprawdzonych sposobów http://www.rynekinstalacyjny.pl/artykul/id3930,skuteczny-sposob-na-twarda-wode/.
Filtry do wody obecne na rynku pomagają sobie poradzić z zanieczyszczeniami obecnymi w wodzie kranowej, a także nieco ją zmiękczyć. Najprostsze filtry do wody mają postać dzbanków, które można ze sobą wszędzie zabrać. W ich wnętrzu znajduje się wymienny wkład z aktywnym węglem, który oczyszcza wodę podczas filtrowania. Jest to rozwiązanie tanie i na pewno bardziej ekonomiczne niż gotowanie wody mineralnej z butelek.

Filtry dzbankowe nie są jednak aż tak wydajne, jakby chciało wiele osób. Dlatego właśnie lepszym rozwiązaniem mogą się okazać filtry mocowane na kranach, które oczyszczają wodę na bieżąco, tuż po odkręceniu kurka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: